Opis funkcji D Link Di 106 Series zapewnia wygodne zarządzanie siecią przez zaawansowane opcje dostępne w ustawieniach routera. Użytkownicy mogą korzystać z funkcji przydziału adresów IP, konfiguracji sieci, kontroli dostępu i wielu innych. Di 106 Series umożliwia również zdalną konfigurację i zarządzanie siecią. Dodatkowo możesz monitorować ruch sieci i używać funkcji QoS, aby zapewnić optymalne wykorzystanie łącza internetowego.
Ostatnia aktualizacja: Opis funkcji D Link Di 106 Series
Technologia osprzętu
Shimano Di2
System Shimano Di2 składa się z małych złączy, przewodów, baterii oraz mechanizmów i na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie prostego — ma jednak zaawansowane funkcje i wykorzystuje najnowocześniejszą technologię. Platforma Di2 to złożony system z wieloma ważnymi elementami. Muszą one ze sobą idealnie współpracować, aby zagwarantować precyzyjną zmianę przełożeń, z której słynie Shimano.
Mechanizmy — Niewielkie mechanizmy systemu Di2 precyzyjnie sterują ruchem przedniej i tylnej przerzutki, aby za każdym razem zagwarantować idealną oraz płynną zmianę przełożeń. Lekkie silniki o dużej mocy umożliwiają szybszą i bardziej niezawodną zmianę przełożeń we wszystkich warunkach atmosferycznych oraz terenowych.
Akumulator Di2: system Di2 zadebiutował z akumulatorem montowanym zewnętrznie. Wkrótce jednak wprowadzono modyfikacje obejmujące opcjonalny wbudowany akumulator, który można ukryć w ramie roweru lub wsporniku siodełka dla większej wygody i eleganckiego wyglądu. Lekki, litowo-jonowy akumulator Di2 wyróżnia się wyjątkowym czasem pracy bez konieczności częstego ładowania — od kilku tygodni do kilku miesięcy, w zależności od stylu jazdy. com/content/dam/productsite/shimano/external-page/technology_description/components/di2/img/di2_bike. png" alt="bike"/>
D-FLY: Shimano D-FLY to pomost łączący technologie osprzętu Di2 z oprogramowaniem. Umożliwia systemom Di2 nawiązanie komunikacji z akcesoriami kompatybilnymi z technologią ANT+/Bluetooth®LE, takimi jak komputery rowerowe z GPS czy oświetlenie. Ponadto ustanawia bezprzewodowe połączenie z aplikacją Shimano E-TUBE PROJECT Cyclist dla smartfonów, za pomocą którego rowerzyści mogą dostosowywać ustawienia przerzutek, sprawdzać aktualizacje oprogramowania układowego i rozwiązywać ewentualne problemy z komponentami.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Technologia oprogramowania
E-TUBE
Shimano Di2 to najszybszy i najbardziej zaawansowany elektroniczny system dostępny na rynku. Wyróżnia się niezrównaną wydajnością zmiany przełożeń i wiodącą w branży szybkością. Na przestrzeni lat, wraz z modyfikowaniem i ulepszaniem poszczególnych komponentów platformy Di2, zmieniało się także stojące za nimi oprogramowanie.
Pierwsze oprogramowanie Di2 wprowadzono w 2010 roku wraz z premierą platformy E-TUBE. Utorowało ono drogę dzisiejszym funkcjom i możliwościom łączności. Platforma E-TUBE była otwartym systemem zwiększającym komfort oraz możliwości rowerzysty i jednocześnie dającym mu pełną kontrolę nad rowerem. Platforma E-TUBE z opcjami aktualizacji, dostosowania i rozwiązywania problemów z osprzętem stanowi przyjazne dla użytkownika rozwiązanie będące uzupełnieniem systemu Di2. com/content/dam/productsite/shimano/external-page/technology_description/components/di2/img/di2_col01. jpg" alt="E-TUBE PROJECT"/>
Oprogramowanie E-TUBE PROJECT zawiera obecnie szeroką gamę opcji błyskawicznego dostosowania i sterowania za pośrednictwem intuicyjnej aplikacji E-TUBE PROJECT Cyclist na smartfony z systemem iOS i Android. Rowerzyści mogą bez problemu połączyć rower z aplikacją za pomocą modułu bezprzewodowego D-FLY i jednym ruchem palca sprawdzać aktualizacje oprogramowania układowego, rozwiązywać problemy z komponentami, łączyć się z kompatybilnymi akcesoriami Bluetooth® i dostosowywać działanie systemu Di2.
DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ
Excel dla Microsoft 365 Excel dla Microsoft 365 dla komputerów Mac Excel dla sieci Web Excel 2021 Excel 2021 for Mac Excel 2019 Excel 2019 dla komputerów Mac Excel 2016 Excel 2016 dla komputerów Mac Excel 2013 Excel 2010 Excel 2007 Excel 2011 dla komputerów Mac Excel Starter 2010 Więcej... Mniej
Ten artykuł zawiera opis składni formuły i zastosowania funkcji HIPERŁĄCZE w programie Microsoft Excel.
Opis
Funkcja HIPERŁĄCZE umożliwia utworzenie skrótu, który powoduje przejście do innej lokalizacji w bieżącym skoroszycie lub otwarcie dokumentu przechowywanego na serwerze sieciowym, w sieci intranet lub Internecie. Po kliknięciu komórki zawierającej funkcję HIPERŁĄCZE program Excel do lokalizacji na liście lub otworzy określony dokument.
Składnia
HIPERŁĄCZE(link_location, [friendly_name])
Składnia funkcji HIPERŁĄCZE obejmuje następujące argumenty:
Lokalizacja_docelowa_linku Argument wymagany. Ścieżka dostępu i nazwa pliku dokumentu, który ma zostać otwarty. Argument łącze_lokalizacja może się odwoływać do miejsca w dokumencie, na przykład do określonej komórki lub nazwanego zakresu arkusza bądź skoroszytu programu Excel, albo odwoływać się do zakładki w dokumencie programu Microsoft Word. Ścieżka może odwoływać się do pliku przechowywanego na dysku twardym. Może też być ścieżką zapisaną na serwerze (w programie Microsoft Excel dla systemu Windows) w uniwersalnej konwencji nazewnictwa (UNC, Universal Naming Convention) lub adresem URL w Internecie lub intranecie.
Zwróć uwagęExcel dla sieci Web że funkcja HIPERŁĄCZE jest prawidłowa tylko w przypadku adresów internetowych (adresów URL). Argument łącze_lokalizacja może być ujętym w cudzysłów ciągiem tekstowym lub odwołaniem do komórki zawierającej link w postaci ciągu tekstowego.
Jeśli adres URL określony w argumencie łącze_lokalizacja nie istnieje lub nie można do niego przejść, to po kliknięciu komórki zostanie wyświetlony błąd.
Przyjazna_nazwa Argument opcjonalny. Tekst skoku lub wartość liczbowa wyświetlana w komórce. Argument przyjazna_nazwa jest wyświetlany na niebiesko i jest podkreślony. Jeśli argument przyjazna_nazwa zostanie pominięty, komórka wyświetli argument lokalizacja_docelowa_linku jako tekst skoku.
Friendly_name może być wartością, ciągiem tekstowym, nazwą lub komórką zawierającą tekst skoku lub wartość.
Jeśli friendly_name zwraca wartość błędu (na przykład #VALUE! ), komórka wyświetla błąd zamiast tekstu skoku.
Spostrzeżenie
Aby w aplikacji klasycznej Excel zaznaczyć komórkę zawierającą hiperlink bez podskakiwanie do miejsca docelowego hiperlinku, kliknij tę komórkę i przytrzymaj przycisk myszy, aż wskaźnik przybierze kształt krzyżyka , a następnie zwolnij przycisk myszy. W Excel dla sieci Web zaznacz komórkę, klikając ją, gdy wskaźnik jest strzałką; przeskakiw do miejsca docelowego hiperlinku, klikając wskaźnik, gdy wskaźnik wskazuje dłoń.
Przykłady
Przykład | Wynik
Funkcja
Przypomnijmy definicję funkcji.
Definicja: Funkcja
Funkcją ze zbioru w zbiór (zbiory i są niepuste) nazywamy takie odwzorowanie, w którym każdemu elementowi ze zbioru został przyporządkowany tylko jeden element ze zbioru .
Funkcję tę oznaczamy .
Zbiór nazywamy dziedziną funkcji i oznaczamy .
Zbiór nazywamy przeciwdziedziną funkcji .
Zbiorem wartości funkcji nazywamy zbiór tych elementów ze zbioru , które zostały przypisane elementom ze zbioru i oznaczamy symbolem .
Do opisu funkcji najczęściej wykorzystujemy:
graf,
opis słowny,
tabelkę,
zbiór par uporządkowanych,
wykres,
wzór.
Prześledźmy powyższe sposoby, analizując przykłady.
Graf
Z grafu można odczytać, że dziedziną funkcji jest zbiór , zaś przaciwdziedziną zbiór . Strzałki pokazują sposób przyporządkowania elementom dziedziny elementów przeciwdziedziny. Zapis czytamy: dla argumentu wartość funkcji jest równa , czyli .
Opis słowny
Funkcję opisujemy pełnym zdaniem, podajemy jej dziedzinę i dokładny opis przyporządkowania. Np. : „Funkcja każdemu uczniowi klasy Ia przyporządkowuje jego numer w dzienniku. ”
Znając opis funkcji można podać wartości funkcji przyporządkowane poszczególnym argumentom.
Tabelka
Tabelka zbudowana jest z dwóch wierszy. W górnym wierszu znajdują się argumenty funkcji, czyli elementy dziedziny funkcji. W dolnym wierszu umieszczone są wartości, jakie funkcja przyjmuje dla danych argumentów.
Z tabelki możemy na przykład odczytać, że dla argumentu funkcja f przyjmuje wartość , natomiast wartość odpowiada argumentowi .
Zbiór par uporządkowanych
Funkcję można opisać za pomocą zbioru par uporządkowanych postaci , gdzie pierwszy element pary oznacza argument, zaś drugi to wartość funkcji dla danego elementu.
Np. : .
Zapis oznacza, że .
Wykres
Definicja: Wykres funkcji
Wykres funkcjiWykres funkcji jest to zbiór wszystkich punktów płaszczyzny o współrzędnych , w prostokątnym układzie współrzędnych, gdzie należy do dziedziny tej funkcji, natomiast jest wartością funkcji dla argumentu .
Rysunek przedstawia wykres funkcjiwykres funkcji . Wykres składa się z czterech punktów. Współrzędne tych punktów to: , , , .
Z wykresu możemy odczytać na przykład, że oraz że tylko wtedy, gdy . Wykres funkcji składa się tylko z tylu punktów, ile elementów znajduje się w dziedzinie funkcji.
Wzór funkcji
Są trzy główne sposoby zapisywania wzoru funkcji. Na przykład:
, jeżeli ,
, jeżeli ,
, jeżeli .
Znając wzór funkcji możemy stwierdzić, czy dany punkt należy do wykresu funkcjiwykresu funkcji. Możemy również obliczyć wartość funkcji dla danego argumentu.
Np. : , .
Przykład 1
Dane są dwa zbiory oraz . Rozważmy funkcję, które odwzorowuje zbiór w zbiór i opiszmy ją różnymi sposobami.
Rozwiązanie:
Opis słowny – każdej liczbie parzystej ze zbioru przyporządkowujemy liczbę , a każdej liczbie nieparzystej liczbę .
Dziedzina funkcji –
Zbiór wartości –
Graf
Tabelka
Zbiór par uporządkowanych
.
Wykres
Wzór
Funkcja zapisana jest za pomocą wzoru:
Przykład 2
Funkcja każdej liczbie dodatniej przyporządkowuje objętość sześcianu o krawędzi długości . Opiszemy tę funkcję różnymi sposobami.
Rozwiązanie:
Wzór funkcji
Dziedzina funkcji –
Zbiór wartości –
Tabelka
Dziedzina funkcji jest zbiorem nieskończonym. Sporządzamy tabelkę częściową dla pięciu liczb rzeczywistych dodatnich.
Zbiór par uporządkowanych (częściowy)
Wykres (częściowy)
Słownik
wykres funkcji
wykres funkcji jest to zbiór wszystkich punktów płaszczyzny o współrzędnych , w prostokątnym układzie współrzędnych, gdzie należy do dziedziny tej funkcji, natomiast jest wartością funkcji dla argumentu